Spací pytel dekový

Spací pytel neboli spacák patří mezi základní outdoorové vybavení, bez něhož si přespání v přírodě snad už ani nedokážeme představit. Ono ani bez spacáku není o co stát, zdraví máme jen jedno. Kvalitní spací pytel je zkrátka základ. Na období letních měsíců je velmi vhodný spací pytel dekový. V Akci, výprodeji nebo ve slevě jej pak můžete pořítit za zlomek původní ceny.

Spací pytel – členění

Spací pytel má spoustu podob, na základě kterých také spacáky členíme. Rozdělení je více, jedno z nich odpovídá období, do kterého jsou určeny. Jedny jsou vhodné na jaro a podzim, jiné na léto a úplně jiné na zimu. Existuje také třísezónní spací pytel, který je možno využít od jara do podzimu. Spací pytel dekový je určený především pro letní měsíce.

Spací pytel – výplně

Důležitou součástí, která určuje, jak bude spací pytel účinný, je výplň. Jako výplň do spacáků se využívá různých materiálů, za nejúčinnější jsou považovány peří a různá dutá vlákna. Z hlediska údržby se jako vhodnější pro spací pytel jeví dutá vlákna, jelikož tyto spacáky se dají prát v pračce běžným způsobem.

Spací pytel – tvar

Hodně důležitý je pro spací pytel jeho tvar. Ten ovlivňuje především to, jak dokáže spacák udržet teplo, což je jeho hlavní vlastnost. Nejvhodnější tvary jsou takzvané anatomické mumiové. Takový spací pytel je maximálně přizpůsoben vašemu tělu a dokáže tak nejúčinněji zabránit tepelným ztrátám.

Na kolo

Pokud jezdíte na kole, vyplatí se vám pořídit si speciální cyklo spací pytel. Jedná se o ultralehký spacák, který má po sbalení minimální váhu a rozměry, což je pro cyklistu ideální případ.© 2024 Stany-spací-pytle.cz, všechna práva vyhrazena.