Kdy se vyplatí pračka se sušičkou?

Pokud uvažujete o koupi sušičky na prádlo, je důležitým faktorem při výběru správného typu také velikost Vaší koupelny nebo místnosti, kde pračku máte. Pokud bydlíte v rodinném domku, bude pravděpodobně Vaše koupelna dostatečně velká pro umístění klasické samostatné sušičky. V domácnostech s omezeným prostorem a menší koupelnou by samostatná sušička prádla zabírala další „drahocenný prostor“ a do většiny panelákových koupelen by se vedle pračky sušička jednoduše nevešla. Pro tyto případy je vhodnou variantou pračka se sušičkou. Jaké má výhody a nevýhody?

Dva spotřebiče v jednom

Pračka se sušičkou jsou vlastně dva spotřebiče v jednom. Vedle úspory místa tak ušetříte i finance. Výhodou je také to, že po vyprání nemusíte překládat mokré prádlo z pračky do s ušičky – prostě jen v pračce navolíte program „praní se sušením“ a přijdete si rovnou pro usušené prádlo.

Pouze poloviční náplň na sušení

Omezením pračky se sušičkou je například to, že umí vysušit jen přibližně poloviční náplň prádla než klasická sušička. Takže buďto vyperete a vysušíte poloviční várku prádla najednou, anebo budete muset půlku prádla vytáhnout a dosušit později. Rovněž kvalita sušení není taková, jako u samostatné sušičky.

Ideální řešení pro malé byty

Za tato omezení ovšem pračka se sušičkou nabízí úsporu prostoru a financí, takže pro podmínky malého panelákového bytu může být optimálním řešením.

Pračka se sušičkou – recenze

Další informace o výhodách a nevýhodách pračky se sušičkou a recenze a testy sušiček se můžete dozvědět na stránkách sušičky-prádla-test.cz© 2024 Stany-spací-pytle.cz, všechna práva vyhrazena.